Türkiye'deki zehirli akrepler

sldr ismi
FALCON
Sepetiniz Boş
FALCON TİPLERİ
Ürün Bulucu
Ürünü Ara
Listele
Son Yorumlar

arızalanınca işe yaradığını anladım..

Video Galeri
Falcon Haşere Kovucu Cihazları
Fare kovucu cihazı arge Test Video
Çılgın meriç fare avcısı
falcon fuar standı
Farenin cihaz Karşısındaki tepkileri mutlaka izleyin
Yılan Kovucu (titreşim yazılımı)
FALCON SATINEL R20
Sn. Fatma Belgen Falcon Kullanıyor
Yılan kovucu montajı
Yollar ve dikenler sponsoruyuz.
Evimde kullandım
genel idare
Türkiye'deki zehirli akrepler

Türkiye’deki Zehirli Akrep Türleri

Yazar: ilaclama  |  Kategori: Akrep İlaçlama  |  Yorum: Yok   |  5.210 Okundu
 

Türkiye'deki zehirli akrep türleri

Akrep, 2009 yılında yapılan araştırmalara göre, dünyada 1753 türe sahiptir. Türkiye de ise 23 türü mevcuttur. Bütün türleri zehirli olan akreplerin, Türkiye’deki bölgesel dağılımını inceleyelim.

Leiurus abdullahbayrami (Sarı Akrep):

Türkiye de en fazla Güneydoğu Anadolu’nun batısında rastlanılan sarı renkteki akrep, tıbbi tedavi gerektiren, son derece zehirli ve ölümcül bir türdür. 2009 yılından önce, Leiurus guinguestriatus türünde incelenmekteydi. Sarıakrebe yoğun olarak, Kilis, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Mardin ve Şanlıurfa da rastlanır. Ortalama 10 cm. uzunluğunda olan sarı akrep, kuyruğunun 5. segmenti siyah, vücut rengi sarıdır.

Androctonus crassicauda (Kara Akrep):

Yoğun olarak Doğu ve Güneydoğu Anadolu da görülen kara akrep, kalın kuyruklu, 8 cm. uzunluğunda, siyah veya kahverenginde olur. Akrep ölümlerinin %50’sine sahip olan kara akrep, Mardin, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Elazığ, Malatya, Adana ve Mersin illerinde yoğun olarak görülür. Evlere yakın yaşam eğiliminde olan kara akrep son derece zehirli ve ölümcüldür.

Hottentotta saulcyi (Mardin Akrebi):

En yoğun görülen iller, Mardin, Batman, Şırnak ve Hakkari’dir. İnsanlara yakın yerlerde yaşamayı tercih eden Mardin akrebi, ortalama 13 cm. uzunlukta, kuyruğunun 5. ve 6. segmenti siyah renkte olup, vücudu sarı renktedir. Mardin akrebi de tehlikeli zehre sahiptir.

Mesobuthus gibbosus (Anadolu Sarı Akrebi):

Anadolu sarıakrebinin yoğun olarak görüldüğü bölgeler, Akdeniz, Ege, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Trakya’dır. Zehrinin etkisi 24 saat kadar süren Anadolu sarıakrebi, evlere yakın alanlarda yaşama eğiliminde olup, sokmasında, kusma, sancı ve yüksek ateş görülür.

Mesobuthus eupeus (Doğu Sarı Akrebi):

Yoğun olarak, Diyarbakır, Adıyaman ve Kilis illerinde görülen Doğu sarıakrebi, 24 saat etkisini sürdüren zehre sahiptir. Doğu sarıakrebi soktuğunda, sancı, kusma ve yüksek ateş görülür.

Compssobuthus matthiesseni (Uzun Kuyruklu Akrep):

Küçük boyda akrepler olup, boyları 37-44 mm. arasında değişmektedir. Uzun kuyruklu akrep, açık sarı renkte olup, uzun kuyruğa sahiptir. Yoğun olarak, Diyarbakır, Adıyaman ve Kilis illerinde görülür. Açık alanda taşların altında yaşarlar.

Scorpio maurus (Kalın Kıskaçlı Akrep):

Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Iğdır da yoğun olarak görülen kalın kıskaçlı akrep, adından da anlaşılacağı gibi kalın kıskaca sahiptir. Kalın kıskaçlı akrep, 60-80 mm. büyüklüğünde, sarı ve koyu kırmızı kahverenginde olup, açık alanlarda, yerleşim bölgelerinde, kuru orman içlerinde yaşar, mecburi kazıcı oldukları için bina içlerine fazla girmezler.

 

Türkiye de bu akrep türlerinin yanı sıra, Iurus asiaticus, Iurus kadleci, Iurus kinzelbachi, Iurus kraepelini, Calchas nordmanni, Calchas birulai, Calchas gruberi gibi akrep türleri de mevcuttur. Sıcak havalarda ve geceleri sokmaya daha eğilimli olan akreplerden kurtulmak için elektronik cihazlardan faydalanabilirsiniz.

 

Etiketler:    açık sarı akrepler akdeniz akrep çeşitleri akrep ilaçlama akrep türkiye akrep türleri türkiye akrep uzunluğu iç anadolu bölgesi akrep ve kuyruklu arasındaki fark nedir akreple kuyruklu arasındaki fark anadolu akrebi böceği Androctonus crassicauda (Kara Akrep): banyoda akrep batmanın sıyah akrepleri calchas birulai Compssobuthus matthiesseni (Uzun Kuyruklu Akrep):en zehirli akrep sari siyah güneydoğu anadolu akrep türleri Hottentotta saulcyi (Mardin Akrebi): iç anadoluda böcek iç anadoludaki akrepler kann ich skorpiongifte kaufen oder verkaufen kara akrep kara akrep doğu anadolu kara akrep istanbul zehir kara akrep zehirlimidir kıskaçlı böcek kıskaçlı böcek zehirlimi küçük sarı akrep küçük sarı akrepler zehirlimi küçük siyah akrep Leiurus abdullahbayrami (Sarı Akrep): mersinde akrep tüerleri Mesobuthus eupeus (Doğu Sarı Akrebi): Mesobuthus gibbosus (Anadolu Sarı Akrebi): şanlıurfa akrep ilaçlama şanlıurfa akrep ilaçlama merkezi sarı akrep şırnak sarı akrep zehirli mi sarı akrep zehirlimi sarı akrep zehirlimidir sarı akrepler zehirlimidir sarı küçük akrep sarı kuyruklu akrep sarı siyah akrep Scorpio maurus (Kalın Kıskaçlı Akrep): siyah akrep mi daha zehirli sarı akrep mı siyah akrep zehirlimidir siyah akrepler zehir li mi siyah kuyruklu böcek türkiye akrep türkiye akrepleri türkiye deki siyah akrepler türkiye deki zehirli akrepler turkiye zehirli Türkiye'deki zehirli akrep türleri türkiyede akrep hangi illerde yaşar türkiyede bulunan zehirli böcekler türkiyede zehirli böcekler türkiyedeki akrep türleri ve resimleri türkiyedeki en zehirli böcek türkiyedeki sarı akrepler türkiyedeki zehir li akrepler türkiyedeki zehirli böcekler türkiyenin en zehirli böceği türkiye\'de akrep ufak siyah akrepler ülkemizdeki zehirli böcekler zehir ve sarı siyah zehirli akrep çeşitleri zehirli akrep türleri zehirli akrepler zehirli sarı akrep

FALCON STARPEST TANITIM
Kampanyalı Ürünler
-90 TL
isim
240 TL
150 TL
177 TL KDV DAHİL Fiyatıdır.
-70 TL
isim
490 TL
420 TL
495.6 TL KDV DAHİL Fiyatıdır.
-50 TL
isim
600 TL
550 TL
649 TL KDV DAHİL Fiyatıdır.
-100 TL
isim
600 TL
500 TL
590 TL KDV DAHİL Fiyatıdır.
-150 TL
isim
1250 TL
1100 TL
1298 TL KDV DAHİL Fiyatıdır.
-200 TL
isim
1400 TL
1200 TL
1416 TL KDV DAHİL Fiyatıdır.
-200 TL
isim
2000 TL
1800 TL
2124 TL KDV DAHİL Fiyatıdır.
-30 TL
isim
200 TL
170 TL
200.6 TL KDV DAHİL Fiyatıdır.
-300 TL
isim
1200 TL
900 TL
1062 TL KDV DAHİL Fiyatıdır.
-100 TL
isim
900 TL
800 TL
944 TL KDV DAHİL Fiyatıdır.
-100 TL
isim
550 TL
450 TL
531 TL KDV DAHİL Fiyatıdır.
e-Bülten
canlı destek
Anket
    Bizi Nereden Buldunuz?
Etiket Bulutu

böcek ısırması akrep KOVUCU YILAN KOVUCUfare kovucu ultrasonik cihazlar repeller fare zehiri böcek falcon elektronik pest kontrol fare pest repeller En Etkili Fare kovucu   akrep KOVUCU  YILAN KOVUCU fare savar ultrasonik cihazlar repeller fare zehiri böcek falcon elektronik pest control  fare  sıçan jardın pest repeller fare kovucu fiyatları ile ilgili aramalar fare kovucu cihaz fare kovucu ses fare kovucu ürünleri fare kovucu ilanları ultrasonik haşere kovucu fare kovucu cihaz fiyatları   fare kovucu fiyatı ultrasonik  fare kovucufare kovucular ile ilgili aramalar haşere kovucular manyetik fare kovucu fare kovucu fiyat elektrikli fare kovucu pilli fare kovucu fare kovucu  ultrasonik fare kovucu fare kovucu cihazlar 

MERKEZ / ÜRETİM: Doğanay mah. 9106/2 sokak No: 11 A Yeşilyurt İZMİR TEL : SATIŞ 1 :+90 232 261 63 35(pbx) - SATIŞ 2: +90 232 261 25 45 - GSM : +90 532 488 68 62

SHOWROOM 1 İSTANBUL: Havan sk. No:3 YEŞİLKÖY TEL : +90 212 662 11 62(pbx) - GSM : +90 532 488 68 62

Yandex.Metrica